Dom daje poczucie niezależności. Dzięki takiej nieruchomości można poczuć się u siebie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla większych rodzin, a także dla osób, którym nie przeszkadza mieszkanie w większej odległości do centrum.

Chociaż posiadanie domu jest marzeniem wielu osób, warto jednak zastanowić się nad mieszkaniem. Takie rozwiązanie również posiada wiele zalet. Przede wszystkim mieszkanie jest zdecydowanie tańsze w eksploatacji. Dzięki temu można zaoszczędzić, np. na ogrzewaniu. Zazwyczaj w przypadku mieszkania płaci się również mniejszy podatek.

Warto także brać pod uwagę to, że w dużych miastach domy zazwyczaj znajdują się w pewnej odległości do centrum, a te w dobrej lokalizacji są bardzo drogie. W takim przypadku dla wielu osób najważniejszą przeszkodą będą kwestie finansowe. Nie każdy chce zrezygnować z mieszkania w dobrej, wygodnej lokalizacji, która zapewnia między innymi szybkie dojazdy do pracy, a a także bliskość infrastruktury takiej jak sklepy, przychodnie, czy szkoły.