W naszym kraju nadal stosunkowo trudno jest trafić na oferty wynajęcia domu. Takie rozwiązanie jest stosunkowo mało popularne, dlatego właściciele tego typu nieruchomości decydują się zazwyczaj na sprzedaż.

Brak zainteresowania wynajmem domów wynika przede wszystkim z dosyć dużych kosztów. Większość osób woli jednak po prostu zaciągnąć kredyt i spłacać własną nieruchomość, zamiast ponosić koszty wynajmu. Nie oznacza to jednak, że nie da się znaleźć najemców. Można np. znaleźć oferty wynajmu, które są skierowane do obcokrajowców. W takim przypadku można liczyć na pewne zainteresowanie, ale jedynie w sytuacji, gdy dom znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji. Obcokrajowcy zazwyczaj mają dosyć duże wymagania dotyczące nie tylko lokalizacji, ale także samej nieruchomości.

Chociaż wynajęcie domu może być trudne, jest to jednak opłacalne rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie chcą sprzedać takiej nieruchomości. Będzie to źródło dochodów, które pozwolą pokryć wszystkie koszty związane z utrzymaniem domu.