Architektura czy budownictwo – co wybrać

0
448
Rate this post

Zastanawiasz się nad wyborem studiów. Przejrzałeś dziesiątki folderów i czasopism branżowych i już mniej więcej wiesz co chciałbyś robić. Jednak nadal nie możesz się zdecydować między tymi dwoma kierunkami – architektura i budownictwo. Poniżej kilka różnic i podobieństw, które pomogą Ci dokonać wyboru.

Budownictwo to kierunek dla osób o umyśle ścisłym. Nie brak tam przedmiotów typu matematyka, fizyka, informatyka. Powiem więcej – już na pierwszym roku studiów jest dość sporo przedmiotów związanych z matematyką. Po tym kierunku zostaniesz inżynierem – będziesz mógł być projektantem konstrukcji, dróg czy mostów.
Natomiast architektura to kierunek dla artystów i umysłów ścisłych w jednym. Nie brak tam przedmiotów ścisłych, ale także trzeba mieć artystyczną duszę. Świadczy o tym chociażby egzamin wstępny, który składa się również z części rysunkowej, podczas której musisz pokazać co potrafisz.
Wybór studiów to decyzja na całe życie, dlatego warto poważnie się zastanowić i przed jej podjęciem rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”.