Długoterminowe inwestowanie ma na celu pomnożenie kapitału na podstawie składanej stopy zwrotu. Relację zarobku można zwiększyć przez odpowiednie oprocentowanie lokaty, a także ilość zgromadzonego początkowo kapitału.
Od czego zależy zysk na lokacie?
procentPo okresie odsetkowych do puli dodaje się zarobioną kwotę, która następnie generuje kolejne wartości. Czy lokata bankowa może stać się taką długoterminową i to bardzo zyskowną inwestycja? Niestety można szczerze powiedzieć, że na pewno nie w stu procentach, ponieważ jej oprocentowanie jest zbyt niskie.
Duży kapitał daje możliwość negocjowania stawki
Przy dużym kapitale bazowym wahającym się w granicach dwustu, a nawet pięciuset tysięcy złotych możesz skorzystać jednak z indywidualnej, negocjowanej oferty, w której duży udział będzie miał osobisty doradca finansowy. W takim przypadku ekonomiczna zależność staje się opłacalna, a Ty możesz poczuć się jak prawdziwy rentier. Ludzie bogaci mają jednak większą świadomość inwestycji i często zamiast stawiać na lokaty wolą akcje lub obligacje korporacyjne notowane na Catalyst. Kiedy jednak skorzystasz z promowanej oferty banku lokata może zamienić się w inwestycję długoterminową pod warunkiem, że posiadasz właśnie sporo kapitału na dobrym procencie. Wtedy po kilku latach pozwolisz sobie na coś niezwykłego w sensie zakupowym.
Rozkładaj logicznie fundusze, a skorzystasz z licznych promocji
Ranking lokat wskazuje, że co miesiąc oferta instytucji finansowych się zmienia. W momencie gdy interesują cię wyłącznie lokaty czasami warto przeznaczać środki stopniowo na różne oferty. Stali klienci banków mogą po pewnym czasie otrzymać różnego rodzaju dodatkowe profity. To na pewno dobra informacja dla osób stale dbających o swoje finanse osobiste.
Podsumowanie
Lokaty bankowe są opłacalne pod pewnymi warunkami, do których zalicza się oczywiście wiele środków na początku drogi inwestycyjnej oraz bardzo wysokie oprocentowanie. Rankingi lokat wskażą ci najlepsze możliwości, ale nie spodziewaj się cudów, ponieważ systematyczny zarobek na rynku finansowym pochodzi jedynie z wiedzy, a nie rozwoju instytucji tj. banki. Ich komercyjna działalność nigdy nie prowadzi do sukcesu klienta, ale do indywidualnego zarobku. Oczywiście dobra lokata daje pewien stopień wzrostu. Może przyczynić się też do uzyskania bezpieczeństwa ekonomicznego. Ochronisz się też dzięki niej przed inflacją, ale poza tym warto jednak rozwijać swoją wiedzę o inwestycjach i podejmować ryzyko w celu zdobycia prawdziwego bogactwa.