Dom ? kupić czy budować?

0
447
Rate this post

Większość osób przekonana jest o tym, że najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest samodzielne wybudowanie domu. Wynika to głównie z faktu, że w takim przypadku wyklucza się pośrednika w postaci dewelopera.

Zmniejszenie kosztów jest jednak związane z większym obciążeniem. Należy samodzielnie wybrać działkę budowlaną, a następnie projekt domu. Kolejnym krokiem jest znalezienie właściwej ekipy budowlanej. Decyzja o wyborze odpowiednich firm ma ogromne znaczenie i wpłynie na ostateczne rezultaty całej inwestycji. Wybrana ekipa powinna być solidna, terminowa oraz musi znać najnowsze rozwiązania stosowane w budownictwie.

Warto także brać pod uwagę fakt, że w niektórych przypadkach samodzielne wybudowanie domu może być związane z większymi kosztami niż zakup gotowej nieruchomości. Zazwyczaj do takich sytuacji dochodzi, gdy inwestor nie ma wystarczającej wiedzy. Brak wiedzy powoduje podejmowanie błędnych decyzji, co z kolei prowadzi do niepotrzebnego zwiększenia wydatków oraz powoduje powstawanie usterek.