Dom ? kupić czy wynająć?

0
459
Rate this post

Wynajmowanie domu jest stosunkowo mało popularnym rozwiązaniem. Wynika to głównie z bardzo dużych kosztów, które trzeba w związku z tym ponosić. Dodatkowo w naszym kraju stosunkowo trudno znaleźć atrakcyjne oferty tego typu.

Zdecydowana większość osób jest zainteresowana przede wszystkim kupnem domu. Wbrew pozorom wynajem takiej nieruchomości jest rozwiązaniem głównie dla bardziej zamożnych osób. Wynika to dużym comiesięcznych opłat, które trzeba w związku z tym ponosić. Wynajmowanie domu w dobrej lokalizacji może być bardzo kosztowne. Dlatego też osoby o przeciętnych dochodach wolą kupić dom, a następnie spłacać kredyt.

Kiedy wynajem domu jest dobrym rozwiązanie? Na pewno jest to korzystne dla osób, które wiedzą, że będą mieszkać w danej okolicy jedynie tymczasowo, np. kilka lat, a następnie się wyprowadzą. W takim przypadku wynajęcie domu dla całej rodziny będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem, oczywiście pod warunkiem posiadania odpowiednich dochodów, które pozwolą na pokrycie wszystkich kosztów.