Większość osób uważa domy z rynku pierwotnego za stosunkowo drogie. Takie rozwiązanie wybierane jest zazwyczaj przez osoby o wyższym statusie materialnym, dla których cena domu nie odgrywa tak dużego znaczenia.

Oczywiście zakup takiego domu to nie tylko wyższe koszty, ale także różnego rodzaju korzyści. Tego typu budynki bardzo często powstają na niedużych osiedlach domków jednorodzinnych. Bez wątpienia jest to stosunkowo przyjemne miejsce do zamieszkania, zwłaszcza dla rodziny z dziećmi. Położone na terenach podmiejskich osiedla zapewniają dosyć dobry dojazd do centrum i jednocześnie położone są z dala od hałaśliwego otoczenia miasta. Dodatkowo zapewniają także sąsiedztwo osób o podobnym statusie materialnym i społecznym oraz dobrą infrastrukturę.

Dobrze wykonany, solidny dom od dewelopera będzie bardzo dobrą inwestycją, także dlatego, że przez długi czas nie będzie wymagał przeprowadzenia remontu, a usterki będą objęte gwarancją, co pozwoli na ich usunięcie na koszt dewelopera odpowiedzialnego za budowę domu.