Dwa dwustumetrowe wieżowce powstaną w Warszawie

0
456
Rate this post

Dwa dwustumetrowe wieżowce powstaną w Warszawie

Jak zauważyli blogerzy zajmujący się architekturą i budownictwem – w Warszawie przy ulicy Emilii Plater, w miejscu liceum Hoffmanowej mają powstać dwa bliźniacze, przeszklone i smukłe wieżowce o pięćdziesięciu dwóch kondygnacjach.

Jak podała gazeta.pl, urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz wydali już pierwsze zgody na realizację tej zaprojektowanej przez krakowskie biuro architektoniczne Kontrapunkt inwestycji.

Warszawskie drapacze chmur, zlokalizowane u zbiegu ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej mają mieć po 218 metrów wysokości oraz dodatkowe pięć podziemnych poziomów, mieszczących między innymi parkingi na 1800 samochodów. W budynku przewiduje się stworzenie 78 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

Środowiskowe uwarunkowania, zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej, odegrały w zgodzie na inwestycję kluczową rolę. Inwestor zgodził się podjąć działania zmierzające do zachowania warunków dla egzystencji flory co w tym przypadku przybrało formę liczenia przez trzy lata od daty powstania budynków ile ptaków roztrzaska się o szyby wieżowców.