Kuchnia australijska i kuchnia gastronomiczna

Australia i jej smaki

Co dobrego zjemy w Australii? To bardzo ważne pytanie dla każdego kto wyrusza w tamte rejony i chciałby spróbować czegoś typowego dla tej części świata.
W Polsce raczej brakuje restauracji, które oferowałyby w swojej ofercie wyroby australijskie, dlatego też nie tak łatwo ich spróbować jeśli akurat nie planujemy wycieczki na drugi kraniec świata. Co ciekawe kuchnia australijska w dużej mierze bazuje na kuchni angielskiej, przywiezionej i rozprzestrzenionej przez angielskich emigrantów. To bardzo ciekawe, bo przecież w ogóle nie miałam o tym do tej pory pojęcia!
Słyszałam już o tym, że tradycyjnym australijskim daniem są… larwy! Tak, naprawdę nie kłamię. Wydaje mi się jednak, że raczej było to prymitywne danie dla ubogich lub mieszkających w buszu, niżeli dla współczesnych Australijczyków żyjących w dużych miastach.
Australijczycy lubią krwiste mięsa i chętnie polewają je wszelkimi rodzajami sosów zaczerpniętymi od Anglików. Kuchnia gastronomiczna pozwoli ci ugotować każdą australijską potrawę.