Terminal

1
481
Rate this post

Spośród licznych inwestycji, które w ostatnich latach były realizowane na terenie Gdańska, jedną z najbardziej potrzebnych była zdecydowanie rozbudowa terminalu pasażerskiego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Jeszcze do niedawna w użyciu była mała hala, która obsługiwała pasażerów przylatujących do Gdańska – wchodząc do niej trudno było uwierzyć, że jeszcze kilka lat temu musiała poradzić sobie również z obsługą odlotów.

Architektura nowej hali jest przyjemna dla oka, przestronna i funkcjonalna. Zainstalowano w niej ułatwienia dla niepełnosprawnych i połączono z przystankiem Pomorskiej Kolei Metropolitarnej, co ogromnie ułatwiło dotarcie z lotniska do Śródmieścia. W środku znajdują się m.in. makiety innych inwestycji realizowanych w Gdańsku, dzięki czemu budynek świetnie spełnia funkcję wizytówki miasta.
Podobnie jak we większości lotniczych terminali pasażerskich, jakie miałem okazję odwiedzić, hala w Gdańsku ozdobiona jest motywami kojarzącymi się z elementami samolotu. Najbardziej przypomina mi lotnisko w Porto.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.