Chyba nikt nie wyobraża sobie polskiej kuchni bez nich. Zupy, bo o nich mowa, chyba od zawsze nam towarzyszą. Ich zadanie jest rozgrzanie i nasycenie organizmu, a także jego nawodnienie. Doskonale pełnią one swoją rolę i każdy z nas o tym wie doskonale. Co więcej, Polacy po prostu kochają zupy.
A jakie zupy lubimy najbardziej? No chyba nikt z nas nie wyobraża sobie, żeby w jego domu miało nie być rosołu. Jest on swoistym sacrum polskich stołów i wiernym towarzyszem ważnych uroczystości. Gdy tematem rozmów stają się kulinaria, to rosół bardzo często gra ważną rolę. Po prostu go kochamy. Tuż za rosołem plasuje się zupa pomidorowa. Robiona i jedzona z różnymi dodatkami, jest także przez nas uwielbiana. Do tego dochodzą różnego rodzaju barszcze, zarówno białe, jak i czerwone oraz zupy warzywne.
Każda z tych zup ma swój tradycyjny przepis, który był wypracowywany przez wcześniejsze pokolenia. Ale chyba nie ma domu, gdzie nie pokusilibyśmy się choć jeden raz, aby przepis po swojemu udoskonalić.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.