Kredyt na budowę domu

0
406
Rate this post

Większość inwestorów może sfinansować budowę domu dzięki kredytowi otrzymanemu z banku. Procedura przyznawania tego typu kredytów wygląda podobnie jak w przypadku kredytów mieszkaniowych, ale trzeba liczyć się z tym, że bank będzie oczekiwał innych dokumentów.

Oczywiście trzeba przygotować się na to, że bank będzie wymagał standardowego zestawu różnych dokumentów niezbędnych dla potwierdzenia zdolności kredytowej. Jednocześnie potrzebne będą także dokumenty związane bezpośrednio z budową. Przede wszystkim należy udowodnić swoje prawo do posiadanej nieruchomości. Można to zrobić np. w formie aktu notarialnego nabycia danej działki budowlanej. Aby otrzymać kredyt trzeba także dostarczyć do banku pozwolenie na budowę otrzymane w minie lub urzędzie miasta. W przypadku zlecenia budowy deweloperowi, bank może zażądać także dostarczenia umowy zawartej z taką firmą.

Trzeba także pamiętać, że bank może oczekiwać udokumentowania części wydatków na budowę w postaci odpowiednich faktur oraz rachunków potwierdzających kosztu, np. zakupu materiałów.